Pozycjonowanie stron internetowych

Twoja strona może być na samym szczycie wyników wyszukiwania!
Dodanie strony do wyszukiwarek


Standard
249 PLN /m-c
Frazy lokalne
3 słowa kluczowe
Optymalizacja strony internetowej
Kupon 250 zł Google Adwords
Comiesięczne raporty
Premium
399 PLN /m-c
Frazy lokalne i ogólnopolskie
5 słów kluczowych
Optymalizacja strony internetowej
Kupon 250 zł Google Adwords
Comiesięczne raporty
Elite
899 PLN /m-c
Frazy lokalne i ogólnopolskie
10 wpisów w tygodniu
Optymalizacja strony internetowej
Kupon 250 zł Google Adwords
Comiesięczne raporty


Kilka słów o pozycjonowaniu - jak się za to zabrać?
Pozycjonowanie powstało wraz z pojawieniem się wyszukiwarek takich jak google czy netsprint. Termin ten jest ściśle powiązany z ich działaniem - bez wyszukiwarek nie byłoby pozycjonowania.

Aby zrozumieć pozycjonowanie, trzeba wiedzieć jak działają wyszukiwarki. Wyszukiwarki to nic innego jak wielkie bazy danych w Internecie (przechowują one zawartość stron www). Jeżeli użytkownik wpisze jakieś interesujące go hasło, wyszukiwarka pokaże strony związane tematycznie z tym hasłem, jakie znalazła w swojej bazie danych.

Wyszukiwarka po wpisaniu wybranego słowa pokazuje kilka, a czasem nawet kilkaset tysięcy odsłon. To oczywiste, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ich wszystkich przeglądał. Dlatego też wyszukiwarka musi mieć jakiś sposób na posortowanie tych wyników, od tych teoretycznie najbardziej trafnych, do tych mniej związanych z tematem.

Ustalając, która z danych stron jest najbardziej trafna z danym tematem, wyszukiwarka przypisuje tej stronie odpowiednią pozycję. Strony teoretycznie najbardziej trafne z tematem, będą wyświetlane wyżej od innych w wynikach wyszukiwania.

Czym jest w końcu to pozycjonowanie?
Pozycjonowanie to nic innego jak nauczenie wyszukiwarki, że dana pozycjonowana strona jest bardzo związana z określonym tematem. Pozycjonując stronę na dane słowo lub zbiór słów, chcemy by była ona jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, by jak najwięcej zainteresowanych osób trafiało właśnie na naszą, a nie inną stronę.

W praktyce pozycjonowanie polega na znalezieniu zasady, na jakiej wyszukiwarka określa pozycje w wynikach wyszukiwania, a następnie działanie w ten sposób, by ta zasada (tzw. algorytm) działała na naszą korzyść.

Pozycjonowanie to plebiscyt?
Przyjęło się sądzić, że im więcej linków prowadzi do danej strony z innych stron, tym wyższa jest jej pozycja w wynikach wyszukiwania. Sprawa niby jasna - trzeba zebrać jak największą ilość linków do danej strony, by mieć jak najwyższą pozycję. Jak tego dokonać?

Zaufali nam:
EUROLOT zaufał cal.pl
Money.pl w cal.pl
Polecam cal.pl
TK Telekom