Facebook Pixel

WHOIS - Dowiedz się, do kogo należy zajęta domena    

Jeżeli jesteś na etapie tworzenia strony internetowej i chcesz sprawdzić, kto jest właścicielem domeny, skorzystaj z naszej pomocy. Strona cal.pl pomoże Ci w łatwy, nieskomplikowany sposób sprawdzić domeny internetowe. Za pomocą funkcjonalnego narzędzia whois, znajdziesz najważniejsze informacje o nich i uzyskasz nie tylko podstawowe, ale i szczegółowe dane na jej temat. Jako renomowana, doświadczona i wieloletnia firma możemy z czystym sumieniem polecić who is jako jeden z lepszych protokołów, służących do tego rodzaju działań.

Czym jest narzędzie WHOIS i jak z niego korzystać?

Narzędzie WHOIS (who is – „kim jest") pozwoli Ci w szybki i prosty sposób sprawdzić, do kogo należy domena. Jest to protokół TCP, który wysyła zapytanie o sprawdzenie jej do bazy danych dns. Dzięki temu można dowiedzieć się, kim jest właściciel domeny, jaki jest adres IP, lokalizacja serwera pocztowego i serwera www. Oprócz tego w wynikach zobaczysz również takie dane, jak: kontakt techniczny, rejestrator, status (lock, blocked, dns itp.), rekordy DKIM i SPF, rejestr wraz z datą; sprawdzisz także, czy te adresy IP należą do listów antyspamowych. Baza whois pozwoli Ci więc uzyskać szereg ważnych informacji związanych z daną domeną internetową, w tym także czas jej rejestracji i wygaśnięcia, jak również serwery DNS, na których się znajduje.

Jak sprawdzić w usłudze WHOIS domeny internetowe?

Protokół WHOIS to niezwykle przydatne i funkcjonalne narzędzie, które pozwala na szybkie sprawdzanie domeny w bazach DNS i NASK. Każda z nich musi być zarejestrowana w rejestrze, który jest odpowiedzialny za administrację domen z najwyższego poziomu. Rejestry te zajmują się ustalaniem regulaminów, a także zarządzają wszystkimi bazami oraz generują pliki strefy. Mogą one zarządzać wieloma różnymi domenami, np. .com, .net, .eu. itp. Serwis WHOIS pozwoli zweryfikować nie tylko domeny krajowe, ale również globalne – .info, .net, .com, oraz europejskie - .eu, niemniej jednak posiada on pewne ograniczenia i uzyskane dane mogą być niekompletne. Jeśli jednak interesuje Cię sprawdzenie rejestracji polskiej domeny, skorzystaj z naszej pomocy. Wpisując adres strony internetowej w okienko, które znajduje się na naszej stronie, i klikając przycisk „Sprawdź”, w błyskawiczny sposób uzyskasz interesujące Cię dane. Wysłanie zapytania w whois zajmie Ci zaledwie kilka sekund. Ponadto pozwoli Ci uzyskać najistotniejsze informacje, szczególnie jeśli jesteś zainteresowany domeną, która aktualnie jest zajęta. Opierając się na pozyskanych danych, z łatwością zdołasz stwierdzić, czy nadal warto interesować się wybraną domeną, czy istnieje szansa na odkupienie jej od obecnego właściciela, czy jest ona zarezerwowana i opłacona na kolejne lata i jaki jest pozostały czas do jej zakończenia.

WHOIS - czy zawsze uda się sprawdzić właściciela domeny?

Wiesz już, jak sprawdzić podstawowe dane, ale czy zawsze można dowiedzieć się czyja to domena, czyli kto jest jej właścicielem? Protokół WHOIS nie zawsze pozwoli poznać wszystkie informacje na temat właścicieli. Według polskiego prawa, jeśli jest ona zarejestrowana na osobę fizyczną, wówczas właściciel ma prawo zastrzec dane na jej temat, zgodnie z prawem związanym z ochroną danych osobowych. Zgodnie z tą zasadą tylko wtedy, gdy domena jest zarejestrowana na firmę, istnieje możliwość zweryfikowania danych właściciela. Nieco inaczej wygląda kwestia sprawdzenia domeny zagranicznej, gdyż prawo związane z ochroną danych osobowych jest tam nieco inne niż w Polsce. W przypadku domen z rozszerzeniem .com, bez trudu można sprawdzić rejestrację i uzyskać informacje o właścicielu, niezależnie od tego, czy jest to osoba prywatna, czy też firma.

Klienci cal.pl AGORA
Klienci cal.pl CONSDATA
Klienci cal.pl Lazienka Plus
Klienci cal.pl Uniwersytet Szczecinski
Klienci cal.pl ZUT
Klienci cal.pl Koleje Wielkopolskie
Klienci cal.pl Koral Lody
Tło dla domen
...więcej niż hosting_