Graph image

Jeśli już jesteś właścicielką/właścicielem serwera hostingowego u nas, to znaczy, że jesteś już krokiem bliżej do urzeczywistnienia swoich internetowych marzeń. Teraz przyszedł czas na kolejny ekscytujący krok – stworzenie swojej pierwszej strony internetowej. To moment, który może zapoczątkować nową erę w Twojej obecności online i pozwolić Ci podzielić się swoją wizją, pasją lub biznesem z całym światem.

W tym artykule pokażemy Ci, jak w prosty i zrozumiały sposób zainstalować kreator stron na swoim hostingowym koncie. Przewodnik ten krok po kroku poprowadzi Cię przez proces, a Ty będziesz mógł/mogła zacząć projektować i dostosowywać swoją stronę internetową już w kilka chwil.

START

Dla posiadaczy pakietu Ace Start, Ace, Ace Extra, Ace Pro, Ace Turbo: Na początek, upewnij się, że Twoja domena jest już podpięta do serwera. W tym celu udaj się na panel.cal.pl, wejdź w zakładkę „Zarządzanie kontami” > „Ustawienie domeny” i sprawdź, czy Twoja domena jest widoczna. Jeśli nie, dodaj ją teraz wg tego poradnika: https://www.cal.pl/pomoc/dodanie-domeny-do-panel-cal-pl/
Dla posiadaczy pakietu Kero: Pomiń ten krok. Domena automatycznie jest dodana do Twojego konta.

Krok 1

Wejdź na stronę kreator.pro. Wybierz szablon, który najbardziej Ci odpowiada. W późniejszej części możesz go dostosować do swoich potrzeb lub zmienić na inny. Bez obaw.

Jeśli jesteś już gotowy/a najedź kursorem na niego i kliknij „Instaluj”.

Instalacja kreatora stron

Krok 2

Kreator poprosi Cię o podanie danych.

NAZWA DOMENY: podaj nazwę domeny, na której ma być zainstalowany kreator
LOGIN FTP: jest to nazwa Twojego serwera (znajdziesz go również w centrum.cal.pl „Hosting i serwery VPS” > „Hosting i serwery”.
HASŁO FTP: jest to hasło do Twojego serwera.

Login FTP i Hasło FTP to te same dane, którymi logujesz się do panel.cal.pl.

Jeśli nie pamiętasz hasła do serwera, możesz je zresetować w centrum.cal.pl: https://www.cal.pl/pomoc/zmiana-hasla-do-serwera-panel-cal-pl/

Logowanie do Kreatora Stron Pro.

WAŻNE: Jeśli wystąpił jakiś błąd, przejdź do tego poradnika:

Po podaniu prawidłowych danych, kreator poprosi Cię o podanie maila.

Jeśli wszystko przebiegło pozytywnie, otrzymasz komunikat:

Proces instalacji Kreatora

Krok 3

Kiedy kreator ukończy instalację, pozostało tylko uzupełnienie początkowych informacji. Wykonaj te polecenia i będzie już możliwe tworzenie strony.
W razie potrzeby, te informacje można edytować później.

Zainstalowany Kreator Stron Pro

Gratulacje! Teraz możesz przystąpić do projektowania i dostosowywania swojej strony internetowej!

Na koniec

Aby w przyszłości edytować treści lub zmienić wygląd Twojej strony, po prostu zaloguj się do kreatora, odwiedzając adres nazwaTwojejDomeny.pl/admin. Tam będziesz mieć pełen dostęp do swojej strony i możliwość wprowadzania wszelkich pożądanych modyfikacji.
Instrukcja logowania do Kreatora: