Facebook Pixel
Tło dla domeny

Rejestracja domeny .us dla Twojej strony www

.us
zdjęcie rozmycia Tło dla domeny

Domena .us - domena narodowa

Domena .us to narodowa domena internetowa dla Stanów Zjednoczonych. Rozszerzenie .us jest przeznaczone dla różnych celów, ale najczęściej jest wykorzystywana przez amerykańskie firmy, organizacje non-profit i osoby prywatne, które chcą zwiększyć swoją widoczność w Internecie i dotrzeć do amerykańskiej publiczności.

Jednym z głównych powodów, dla których warto zarejestrować domenę .us, jest to, że pozwala ona na zwiększenie zasięgu firmy lub organizacji w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu adresowi internetowemu można w prosty sposób dotrzeć do amerykańskiej publiczności i zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach.

Wśród ciekawostek na temat domeny .us warto wspomnieć o tym, że w 2002 roku przeprowadzono badanie na temat jej popularności wśród amerykańskich internautów. Okazało się, że tylko 6% respondentów kojarzyło tę domenę z adresem internetowym. Jednakże, dzięki wdrożeniu działań marketingowych, w ciągu kilku lat popularność domeny .us znacznie wzrosła.

Domena .us powstała w 1985 roku, a od 2002 roku jest zarządzana przez United States Department of Commerce. Do 2019 roku rejestracją domen .us zajmowała się firma Neustar, a obecnie rolę tę pełni organizacja usTLD Stakeholder Council.

Cennik oraz wymagania domen .us

Informacje o rejestracji

Domeny .us mogą zostać zarejestrowane wyłącznie przez obywateli i rezydentów USA a także osób lub podmiotów zagranicznych dokonujących regularnej wymiany handlowej z USA. Serwery DNS muszą znajdować się fizycznie na terenie USA.

Informacje o transferze

Do transferu domeny wymagany jest kod authinfo, uzyskiwany od obecnego rejestratora domeny. Po rozpoczęciu transferu, konieczne jest potwierdzenie go przez abonenta domeny zgodnie z e-mailem wysłanym na jego adres e-mail. Transfer trwa do 6 dni. Transfer przedłuża okres ważności domeny o rok.
Aby dokonać transferu domeny jej status musi być ustawiony na OK / ACTIVE. Jeśli domena ma status "Transferlock", nie można jej przenieść do innego operatora. Taki stan może być spowodowany czasową blokadą, która trwa do 60 dni od rejestracji domeny, ostatniego transferu lub zmiany danych (cesji).

Informacje o cesji

Cesja bezpłatna, nie powoduje przedłużenia ważności domeny.

Cena rejestracji domeny na rok
49.90 zł netto
Cena odnowienia domeny o rok
119.00 zł netto
Cena transferu domeny
34.00 zł netto
Logo rejestratora

Dostępna końcówka domeny: .us

Organizacja: usTLD Stakeholder Council

Adres internetowy: www.about.us

Publiczny serwer WHOIS: www.whois.us

wszystkie domeny

Przenieś swoją domenę do cal.pl

Przejdź do nas, a odkryjesz, jak proste i korzystne może być posiadanie domen u nas. U nas płacisz mniej za odnowienie domen, co pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. U nas nie ma nieprzyjemnych niespodzianek - nasz cennik jest jasny i przejrzysty. Zapewniamy bezpieczne zarządzanie Twoimi domenami, abyś mógł spać spokojnie, wiedząc, że są w dobrych rękach.

Zleć transfer Ikona lupy
Klienci cal.pl AGORA
Klienci cal.pl CONSDATA
Klienci cal.pl Lazienka Plus
Klienci cal.pl Uniwersytet Szczecinski
Klienci cal.pl ZUT
Klienci cal.pl Koleje Wielkopolskie
Klienci cal.pl Koral Lody
Tło dla domen
...więcej niż hosting_