Facebook Pixel
Hosting 2021-01-08 2 minuty czytania

Moodle – doskonała praforma edukacyjna

Zdjęcie do artykułu

Moodle to najpopularniejsza platforma nauczania zdalnego. Wciąż jest nieustannie rozwijających się i elastycznym narzędziem. System Moodle jest typem open source oraz bezpłatnym oprogramowaniem. Składa się z rozmaitych bloków, modułów aktywności oraz podstron. Jest niezwykłym wsparciem nauczania i wspomaga procesy uczenia się.


Moodle – platforma e-learning

Platforma pozwala na łatwe udostępnianie materiałów edukacyjnych oraz kursów oraz zarządzanie nimi. Prowadzący może przygotować teksty, artykuły, obrazy czy wideo oraz zaimportować pliki z zewnętrznych programów. Oprogramowanie daje szereg aktywności dodając interaktywne materiały szkoleniowe – lekcja, warsztaty, quiz, głosowanie, ankiety. Sprawdzanie wiedzy odbywa się poprzez różnorodne testy oraz zadania. Nauczyciel może skonfigurować progi zaliczeniowe oraz prowadzić dziennik elektroniczny. Uczniowie mogą komunikować się za pomocą for dyskusyjnych, komentować, czatować oraz korzystać z poczty systemowej. Platforma ma wiele możliwości, jest elastyczna, a także prosta.


Jaki hosting dla Moddle?

Wybierając hosting pod Moddle należy zwrócić uwagę na wydajność i stabilność – serwer musi obsłużyć wielu użytkowników w tym samym czasie, bez żadnego przeciążenia. Platforma edukacyjna pracuje 24h na dobę i musi być dostępna o każdej porze. Hosting powinien być pojemny. Na platformie można udostępniać pliku uczniom oraz materiały wideo. Pojemność nie powinna ograniczać Twoich działań. Warto zwrócić uwagę nie tylko na procesor i pamięć, ale także na czas wykonywania skryptów oraz liczbę połączeń do bazy danych. Zmianę różnych parametrów umożliwia rozbudowany panel administracyjny DirectAdmin. Ważnym elementem jest także backup. Regularne kopie zapasowe są niezwykle ważne w przypadku platformy edukacyjnej. Przywrócenie pomyłkowo usuniętych plików i materiałów nie będzie stanowić wtedy problemu. W razie problemów do dyspozycji są nasi konsultanci, który odpowiedzą na Twoje pytania oraz pomogą naprawić problem.

Ikona Skopiowano link do schowka
Klienci cal.pl AGORA
Klienci cal.pl CONSDATA
Klienci cal.pl Lazienka Plus
Klienci cal.pl Plandex
Klienci cal.pl Uniwersytet Szczecinski
Klienci cal.pl ZUT
Klienci cal.pl Koleje Wielkopolskie
Klienci cal.pl Koral Lody
Tło dla domen
...więcej niż hosting_