Certyfikat SSL Wordpress

informacje na temat certyfikatów SSL

Certyfikat SSL Wordpress

Certyfikat SSL jest doskonałym sposobem na poprawienie bezpieczeństwa dla strony opartej o WordPressa. Sprawi on, że twoja witryna zabezpieczona będzie mechanizmem do szyfrowania danych na linii serwer-użytkownik.

Czym jest certyfikat SSL Wordpress?

Certyfikat SSL (ang. Secure Socket Layer) stworzony został w celu zapewnienia ochrony dla wszystkich czułych danych przekazywanych przez sieć. Do informacji zabezpieczanych przez SSL należą między innymi nasze loginy i hasła, dane związane z płatnościami, osobowe czy też inne, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Mechanizmy SSL szyfrują komunikację pomiędzy serwerem, na którym znajduje się strona internetowa, a użytkownikiem końcowym. Certyfikat SSL Wordpress pozwala na nawiązanie bezpiecznego połączenia, o czym informuje nas przeglądarka w sposób dwojaki

  • Strona internetowa posiadająca zabezpieczenie w postaci SSL dysponuje adresem zaczynający się od prefiksu https://, podczas gdy zwykłe witryny posiadają prefiks http://
  • Na lewo od paska adresu, przeglądarka wyświetla kłódkę lub inną informację, pokazującą, że strona internetowa posiada odpowiedni certyfikat SSL. W przypadku jego braku, przeglądarka wyświetla np. napis „Niezabezpieczona”.

Oprócz zwiększenia zaufania ze strony użytkowników, poprawienia bezpieczeństwa danych wysyłanych pomiędzy serwerem, a użytkownikami, kolejnym atutem wynikającym z wdrożenia certyfikatu SSL jest jego pozytywny wpływ na pozycję naszej witryny w wynikach wyszukiwania Google. Już od połowy 2014 roku, strony zabezpieczone przez SSL są oceniane znacznie lepiej przez roboty Google niż pozostałe.

Jak podłączyć certyfikat SSL do naszego Wordpressa?

Aby uruchomić funkcjonalność certyfikatu SSL w Wordpressie proponujemy instalację wtyczki Really Simple SSL. Dodatek to naszego CMSa pozwala na zautomatyzowanie wszystkich czynności, które należy wykonać aby uruchomić certyfikat SSL, między innymi automatycznie ustawi przekierowanie 301, dzięki któremu wszystkie linki będą posiadać odpowiedni prefiks https://.

Aby zainstalować wtyczkę Really Simple SSL i uruchomić certyfikat SSL należy wykonać następujące kroki:
  1. Zaloguj się do pulpitu administratora Wordpressa. Domyślnie znajduje się on pod adresem twojej strony internetowej łamanym przez /wp-admin
  2. Uruchom zakładkę Wtyczki, a następnie wybierz przycisk dodaj nową i wyszukaj wtyczki o nazwie Real Simple SSL, a następnie przycisk zainstaluj.
  3. Po zainstalowaniu dodatku należy go skonfigurować. Uruchom zakładkę Wtyczki, a następnie wybierz Zainstalowane wtyczki i Really Simple SSL. Włącz ustawienia przyciskiem Settings.
  4. Konfiguracja jest dziecinnie prosta – wystarczy nacisnąć na Go Ahead, Activate SSL!
  5. Po zakończeniu aktywacji upewnijmy się, że wszystkie pliki CSS i JS, do której odwołuje się strona internetowa również posiadają linki z przedrostkiem HTTPS. To samo tyczy się zewnętrznych treści (znajdujących się poza naszym serwerem) takich jak obrazy, style czy skrypty.
  6. Od tej pory twój blog lub strona internetowa oparta o Wordpress jest chroniona przez certyfikat SSL. Każda próba jej uruchomienia wymuszać będzie ładowanie i wymianę danych za pomocą bezpiecznego protokołu HTTPS
  7. Po aktywacji usługi, zakładka Settings wyświetlać będzie dodatkowe parametry do ustawienia, między innymi wyłączenie edycji pliku htaccess lub włączenie opcji podmiany linków dla „mixed content” czyli źródeł contentu niezabezpieczonych przez SSL.

Jaki certyfikat SSL kupić dla Wordpress?

Na stronie internetowej CAL.pl znajdziemy bogatą ofertę certyfikatów SSL dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb klientów. Rodzaj i cena certyfikatu SSL zależna jest od potrzeb. Małe blogi i proste strony internetowe mogą kostrzyca z darmowego certyfikatu Let’s Encrypt SSL, który zapewnia podstawowe funkcje i bezpieczeństwo. Jeżeli jednak nasza witryna operuje wrażliwymi danymi użytkowników, np. udostępniając formularz kontaktowy, powinniśmy skorzystać z płatnej wersji certyfikatu, których cena zaczyna się od zaledwie 69 złotych na rok (Certyfikat RapidSSL).
EUROLOT zaufał cal.pl
Polecam cal.pl
TK Telekom
TOYA zaufał cal.pl
Agora cal.pl
DAGRASSO zaufał cal.pl