Facebook Pixel
Domeny 2020-12-28 2 minuty czytania

Domeny regionalne – polecane dla kogo i dlaczego?

Zdjęcie do artykułu

Domeny regionalne wciąż są używane, lecz nie są tak popularne jak domena .pl. Znalezienie odpowiedniego i łatwego do zapamiętania adresu może stanowić problem. W sieci zarejestrowanych domen .pl jest aktualnie ponad 2,5 miliona. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na domenę funkcjonalną .com.pl lub .net.pl albo globalną .com czy .eu. W wielu przypadkach należy zastanowić się nad domeną regionalną.


Dla kogo domena regionalna?

Domeny regionalne ogromny potencjał dla małego przedsiębiorstwa działającego na rynku lokalnym. Obszar działalności firmy musi być ściśle związany z danym miejscem. Mogą to być media lokalne, sklepy lokalne czy instytucje kulturalne. Jeśli Twoja firma posiada wiele oddziałów w różnych rejonach Polski to jak najbardziej takie rozszerzenie sprawdzi się. Posiadasz warsztat samochodowy? Jesteś właścicielem restauracji? Twoi klienci szybciej odnajdą Ciebie i Twój biznes.


Dlaczego domena regionalna to dobry pomysł?

Wiele atrakcyjnych adresów jest już dawno zarezerwowana. Dzięki domenie regionalnej możesz użyć swój wybrany adres. Daje to szeroki wybór nazw dopasowanych do przedsiębiorstwa i łatwych do zapamiętania. Ponadto, Twoi klienci będą kojarzyć Cię z danym miejscem. Odbiorcy łatwo odszukają Twoją ofertę.

Warto wspomnieć także o niższych kosztach. Rejestracja tych domen to zaledwie kilka złotych, a przedłużenie jest znacznie tańsze niż w przypadku domen funkcjonalnych czy globalnych. To zwykle kwota ponad 100 zł. Oszczędność jest ważna, prawda?

Ikona Skopiowano link do schowka
Klienci cal.pl AGORA
Klienci cal.pl CONSDATA
Klienci cal.pl Lazienka Plus
Klienci cal.pl Plandex
Klienci cal.pl Uniwersytet Szczecinski
Klienci cal.pl ZUT
Klienci cal.pl Koleje Wielkopolskie
Klienci cal.pl Koral Lody
Tło dla domen
...więcej niż hosting_