Serwerownia Cal.pl

Twoje dane w najlepszych rękach!
Wszystko, co lokalne, jest dla nas lepsze. Właśnie dlatego serwery cal.pl znajdują się wyłącznie na terenie Polski. Dzięki temu możemy bardzo szybko reagować na ewentualne usterki i dbać o jakość usług bez pomocy podwykonawców. Centrum danych i jego zasoby nie są wykorzystywane w stu procentach swoich możliwości nawet podczas największego obciążenia. Jest to niezwykle korzystne dla klienta, ponieważ zapewnia pełną przepustowość nawet na często odwiedzanych stronach. Do dyspozycji naszej i naszych klientów należą światłowody o łącznej przepustowości sięgającej ponad 220Gbit! Ten imponujący wynik gwarantuje satysfakcję wszystkich użytkowników.

Infrastruktura serwerowa cal.pl

Wysoka jakość sprzętu i wykorzystanie najnowocześniejszych technologii w naszym Data Center znacząco wpływa na stabilność i szybkość działania wszelkich usług oferowanych przez naszą firmę. Według klientów właśnie to wyróżnia nas na tle konkurencji. Szybka transmisja danych i komfort użytkowania to nie jedyne korzyści. Badania potwierdzają, że bezawaryjność naszych serwerów wynosi 99,9% w skali roku! Pomieszczenia, w których znajdują się serwery są wyposażone w klimatyzację zapewniającą stałą temperaturę, systemy dostarczające stałą dawkę energii, a także wydajne systemy UPS. Ryzyko awarii jest zatem minimalne, a dzięki całodobowej kontroli przez siedem dni w tygodniu reakcja na ewentualny problem jest natychmiastowa.

Infrastruktura serwerowa sieci w cal.pl

Data Center gwarantuje również to, co najważniejsze dla danych, czyli ich bezpieczeństwo. Nasze centrum jest wyposażone w szereg zabezpieczeń, które zapewniają całodobową ochronę. Systemy przeciwpożarowe i te wykrywające zagrożenia umożliwią szybką reakcję na niespodziewane problemy. Ochronę budynków i poszczególnych pomieszczeń z serwerami zapewniają również najwyższej jakości monitoring i alarm antywłamaniowy. Dostęp do naszego centrum jest wyjątkowo ograniczony, a do jego wnętrza mogą dostać się wyłącznie nieliczni pracownicy dzięki kartom magnetycznym. Wszystkie zastosowane zabezpieczenia sprawiają, że Twoim danym nic nie grozi.

Serwery należące do cal.pl zostały wyposażone w najnowsze procesory renomowanej firmy Intel, ponad 64 GB pamięci RAM oraz wysokiej jakości twarde dyski SSD. Autorska konfiguracja sprzętu, który niemal nigdy nie ulega usterkom, umożliwia fachową obsługę setek kont. Dzięki najmocniejszym, polskim serwerom każdy, kto korzysta z usług cal.pl będzie usatysfakcjonowany. Wszystkie z nich są podłączone do łącz najwyższej jakości portów 10Gbps, więc każdy ładuje się szybko i bezproblemowo.

Infrastruktura serwerowa sieci w cal.pl

Uptime to wskaźnik nieustającego czasu pracy sprzętu, z którego korzysta się głównie w przypadku serwerów działających w cyklach całodobowych. Miesięczny uptime naszych serwerów osiąga imponujący poziom 99,99%. Oznacza to, że w skali miesiąca przestój, podczas którego sprzęt nie pracuje wynosi jedynie 0,01% całego czasu! Dzięki temu użytkownik ma niemal stuprocentową pewność, że jego konta będą dostępne w każdym momencie.

Również na własną rękę dbamy o interesy naszych klientów. Wykonujemy kopie zapasowe danych, które przechowujemy na zewnętrznych maszynach o zaostrzonej polityce zabezpieczeń. Dzięki temu bez trudu odzyskamy pliki, nawet jak je usuniesz! Nasze serwery są oparte na najstabilniejszym systemie operacyjnym CloudLinux, zabezpieczone są w firewall firmy Cisco oraz wyposażone w serwer stron LiteSpeed!

serwery na litespeed
hosting na systemie cloudlinux
serwery i hosting bezpieczne z kernelcare
DNS (NameServer) cal.pl:
ns1.cal.pl
ns2.cal.pl
Zaufali nam:
EUROLOT zaufał cal.pl
Polecam cal.pl
TK Telekom
TOYA zaufał cal.pl
Agora cal.pl
DAGRASSO zaufał cal.pl