Graph image

Niezależnie od tego, czy Twoje e-maile zostały przypadkowo usunięte, czy też wystąpiła awaria systemu, ten poradnik krok po kroku pokaże Ci, jak skutecznie przywrócić kopię zapasową poczty e-mail, aby odzyskać utracone wiadomości i zapewnić ciągłość komunikacji. Przywracanie kopii zapasowej poczty e-mail może wydawać się skomplikowane, ale zapewniamy, że możesz zrobić szybko i bez problemów.

Jak przywrócić kopie zapasową skrzynki e-mail?

Jeśli potrzebujesz przywrócić swojej skrzynki e-mail zaloguj się w tym celu do Centrum Klienta.

Z menu znajdującego się po lewej stronie, wybierz ’Hosting i serwery VPS’ > ’Hosting i serwery’.

Teraz rozwiń szczegóły wybranego serwera klikając przycisk ’Pokaż więcej’. Z dostępnych przycisków wybierz ’Kopie zapasowe’.

Z dostępnej listy wybierz:

  • Domenę – Z rozwijanego menu wybierz domenę, do której przypisana jest skrzynka e-mail. Na przykładzie wybraliśmy domenę 'poradnik.stronawcal.pl’
  • Nazwę skrzynki – W kolejnym rozwijanym menu wybierz odpowiednią skrzynkę e-mail, którą chcesz przywrócić. W tym przypadku 'kontakt@poradnik.stronawcal.pl’
  • Data kopii zapasowej – Wybierz datę i godzinę kopii zapasowej, którą chcesz przywrócić.

Gdy już dokonasz wyborów to kliknij przycisk ’Prześlij dalej’, aby kontynuować proces przywracania kopii zapasowej.

Po wybraniu kopii zapasowej i kliknięciu 'Prześlij dalej’, pojawi się komunikat z podsumowaniem i ostatnim potwierdzeniem przywrócenia danych.

Uwaga: Przywrócenie kopii zapasowej spowoduje nadpisanie całej zawartości skrzynki pocztowej. Oznacza to, że wszystkie wiadomości otrzymane i wysłane po wybranej dacie kopii zapasowej zostaną utracone.

Zalecamy pobranie wszelkich nowszych wiadomości oraz odłożenie przywracania kopii zapasowej, aby uniknąć utraty danych. Jeśli jednak decydujesz się na przywrócenie kopii zapasowej, prosimy o potwierdzenie klikając przycisk ’Wykonaj’.

Po potwierdzeniu przywracania kopii zapasowej, system rozpocznie operację w tle. Pojawi się komunikat informujący o zleceniu operacji przywrócenia poczty. Zaleca się sprawdzenie stanu skrzynki e-mail po kilkunastu minutach.