Graph image

Do utworzonej przez nas skrzynki pocztowej możemy zalogować się na kilka sposobów:

1. poczta.cal.pl

Jest to specjalnie stworzona przez nas strona do obsługi naszych skrzynek pocztowych. Zaletą tej strony jest fakt, że ma wprowadzone automatycznie prawidłowe ustawienia (porty, serwer poczty wychodzącej itp.). Proszę pamiętać, że na tej stronie nie będziemy mogli się zalogować na „skrzynki systemowe” – więcej informacji o tym na samym dole artykułu.

poczta.cal.pl

Jeżeli jesteśmy zalogowani do Direct Admin wejść w Dodatkowe funkcje a następnie w Poczta on-line a również zostaniemy wykierowani na stronę poczt.cal.pl

Menu Direct Admin

2.Programy pocztowe

Do obsługi naszej poczty nie musimy używać naszych stron internetowych, możemy użyć popularnych programów pocztowych, które dzięki łatwości w obsłudze oraz funkcjonalności są bardzo popularne.

UWAGA !!!

Aby wiadomości dochodziły do odbiorców ważne jest aby odpowiednio je skonfigurować, instrukcje do konfiguracji najpopularniejszych programów pocztowych znajdziesz tutaj.

Skrzynki systemowe

Ze względu na architekturę serwerów opartych na linux-ie każda domena ma swoją skrzynkę systemową.

poczta.cal.pl – nie obsługuje takiego typu skrzynek (nie będzie można się zalogować).

Schemat skrzynki systemowej zawsze jest taki sam:

LOGIN_NASZEGO_SERWERA@NAZWA_DOMENY

Przykłady:

login – abcal

domeny:

adsads.pl

domena-instrukcja.cal24.pl

druga-domena-testowa.cal24.pl

Przykładowy email

Przykładowy email

Przykładowy email

Jeżeli bardzo wam zależy aby skrzynka systemowa nadawała się do użytku, to napiszcie do nas na pomoc@cal.pl – zmienimy wam login serwera np. z michaelpol na michaelpl dzięki czemu michaelpol@kowalski.cal24.pl przestanie byś skrzynką systemową bo będzie nią michaelpl@kowalski.cal24.pl.