Graph image

Jeśli chcesz obsługiwać pocztę w swojej domenie w usłudze Outlook 365, to należy przekierować ruch pocztowy na serwery Microsoft za pomocą rekordów.

W tym celu zaloguj się do panelu administracyjnego serwera na stronie panel.cal.pl.

Z menu wybierz „Zarządzanie pocztą e-mail” , a następnie „Szablony MX” . Upewnij się, że w prawym górnym rogu jest wybrana domena, w której chcesz przeprowadzić zmianę MX.

Domyślnie ustawiony jest MX naszych serwerów. Aby wykierować pocztę na serwery Microsoft 365 należy wybrać odpowiedni szablon.

W tym celu wybierz z listy Microsoft 365 i kliknij zapisz.

Po zapisaniu dla Twojej domeny zostaną automatycznie dodane rekordy odpowiadające za wykierowanie poczty na serwery Microsoft. Teraz wystarczy tylko odczekać na propagację wprowadzonych zmian w DNS. Może to potrwać maksymalnie do 48h (zwykle trwa to kilka godzin). Od tej pory będziesz korzystać z poczty w ramach usługi Microsoft 365.

widok dodanych rekordów microsoft w directadmin

Chcę wrócić do obsługi poczty w cal.pl. Jak to zrobić?

Jeśli chcesz powrócić do korzystania z poczty u nas, wystarczy że zmienisz szablon MX na Local Default. Rekordy odpowiadające za wykierowanie ruchu pocztowego do Microsoft zostaną usunięte i zastąpione rekordem pozwalającym na obsługę poczty w cal.pl.