Informacje o certyfikatach SSL

informacje na temat certyfikatów SSL

Co to jest SSL?

Certyfikat SSL (ang. Secure Sockets Layer) służy do szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy użytkownikiem, a serwerem w sieci Internet. Można go z łatwością rozpoznać na stronie internetowej poprzez pojawienie się żółtej kłódki oraz po adresie strony internetowej który zawiera https:// w przeglądarce.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewniają certyfikaty EV, które dodatkowo zaznaczają pasek adresu w przeglądarce na kolor zielony.


Certyfikat SSL jest niezbędny do:

✔ lepszej ochrony danych użytkowników przesyłanych przez formularze na stronie internetowej (rejestracja, kontakt itp.)
✔ zwiększenia bezpieczeństwa zakupów w sklepach internetowych
✔ zwiększenie sprzedaży na stronach internetowych poprzez budowanie zaufania w oczach użytkowników
✔ zapewnienia poufności przesyłanych danych przez przeglądarkę
✔ zabezpieczenia korespondencji e-mail
✔ ukazania informacji o zabezpieczeniach na stronach internetowych

Po co mi SSL?

Coraz więcej firm przenosi swój biznes do sieci Internet. Rozwój Internetu powoduje bez wątpienia wielki wzrost zagrożeń występujących w sieci. Na co dzień mamy do czynienia z wieloma niebezpiecznymi zachowaniami podczas przeglądania stron internetowych czy też poczty e-mail.

Każdemu z nas zdarzyło się otrzymać informację na e-mail z adresem pewnej strony internetowej, w którym możemy dokonywać zakupów - czy mamy jednak pewność, że serwis ten jest wiarygodny i uczciwy? Nie!

Certyfikaty SSL to droga do bezpieczeństwa dla Ciebie i użytkowników Twojej firmy. Każde operacje pod SSL są szyfrowane, nie ma możliwości ich odkodowania dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi szyfrujących.

Jeżeli chcesz, aby użytkownicy Twojej strony internetowej oraz Twoi partnerzy w biznesie mieli poczucie bezpieczeństwa przy przesyłaniu poufnych informacji powinieneś już TERAZ zamówić własny certyfikat SSL. Z naszymi Certyfikatami SSL możesz mieć pewność, że przesyłane dane nigdy nie trafią w niepowołane ręce.

Wymagania certyfikatu SSL?

Certyfikat SSL może zostać zainstalowany na dowolnym serwerze Internetowym, który dysponuje własnym adresem IP. Na jeden adres IP można przypisać tylko jeden certyfikat SSL (może zawierać kilka domen internetowych).

Aby uzyskać certyfikat SSL należy:
  1. Pod wybraną domeną internetową przygotować serwis internetowy.
  2. Uzyskać dostęp do konta pocztowego admin@domena, na który zostaną przesłane wszystkie dane potwierdzające zlecenie.
  3. Zamówić i opłacić zamówienie w cal.pl.
  4. Zainstalować certyfikat SSL na serwerze.
Zaufali nam:
EUROLOT zaufał cal.pl
Polecam cal.pl
TK Telekom
TOYA zaufał cal.pl
Agora cal.pl
DAGRASSO zaufał cal.pl